Únor 2015

Praktické vnímání čaker

20. února 2015 v 20:26 | Lucka |  Pravda, láska a selský rozum

Způsob, jak je možné chápat čakry a jejich funkce v našem životě.
Čakerní vývoj od první do sedmé:
  1. mám hračku
  2. uvědomuji si svůj vztah k hračce. Pocit, že mi může způsobit radost, bolest, strach, že se rozbije i pocit, že s ní mohu manipulovat do jisté míry - a do jisté míry mé manipulaci odolává - s ohledem na to, jakou sílu dovedu projevit
  3. přebírám zodpovědnost za svůj vztah k hračce. Akceptuji hračku, takovou, jaká je. Vím, že mne nemůže nijak ovlivnit, pokud to sama nechci. Mohu si s ní hrát, ale nemusím. Mohu ji rozbít, ale nemusím.
  4. uvědomuji si sílu lásky jako mou nejvyšší schopnost, díky níž mohu spolupracovat s hračkou. Miluji hračku proto, že je hračkou, že sama sebe poskytla k dispozici mně, abych ji mohla využívat. Jsem vděčná, že si mohu hrát.
  5. komunikuji se svou hračkou tak, aby mi co nejlépe sloužila a byly využity všechny její funkce. Dokáži popsat její funkce včetně těch, ke kterým není primárně určena. Vyjadřuji svá přání prožitku s hračkou a podle toho s ní zacházím.
  6. umím hračku využívat různě v různých situacích. Rovněž vidím, že hračka není jen hračkou, pevnou věcí s pevně danou strukturou. Vnímám její energie a ducha hračky, která dává hraní si s hračkou příběh.
  7. vím, že já a hračka jsme Jedno