Vědomé tvoření "reality"

12. září 2014 v 8:00 | Lucka


Tenhle článek je k vidění i na našem druhém blogu http://meditaceprodeti.blog.cz/Chaos v hlavě. Tisíce myšlenek, spousta snů a tužeb tak daleko od toho, co skutečně prožíváš. Jsi někde, kde jsi být nechtěl, děláš práci, co nechceš. Realita je šedá s občasnými záblesky "štěstí". Dny jsou si podobné, občas je přeruší "zážitek", který běžnou šeď jen zvýrazní. Sny je těžší a těžší naplnit, až jsou odsunuty a dojde ke smíření, že s tím nelze nic dělat. Připomíná Ti to něco?Kdykoli učiníš prohlášení o sobě, vymezuješ se. Tvoříš, shlukuješ a proměňuješ energii. To je Tvá tvůrčí práce. Kdykoli prohlásíš "Já jsem", určuješ, kdo jsi, kým jsi a kým i nejsi. Není potřeba říkat "nejsem či nechci", to, co jsi a co chceš, zároveň vymezuje i to, co nejsi a nechceš být. Spousta ne-ne-ne není určující energií. Je příliš mnoho forem opaků. Nechci vstávat do práce. Ok, řekne si Vesmír. Budiž Ti to splněno. A tak vstáváš do práce dál a dál, protože se Ti plní forma nechtění. Tak dlouho, dokud nepochopíš, že kouzlo je v určení toho, čemu v sobě říkáš ano-ano-ano, a vykročíš za tím. Každý den se do sytosti vyspím, rozhodneš. OK, řekne si Vesmír. Budiž Ti to splněno. Impulz ke změně byl právě vyslán.

Spousta lidí ví docela dobře, co nechce, málokdo ale ví, co chce. Nebo ví, ale je to pro ně příliš vzdálené, zasunuté a "nemožné", než aby si dovolila na to vůbec myslet. Své sny berou jako utopii a označují se za "realisty", kteří musí chtě nechtě čelit drsné "realitě života". Slovíčka "chci a nechci" vůbec jednou provždy škrtni ze svého slovníku, když mluvíš o svých plánech, a přetvoř energii na "mám a jsem".

Neblokuj energii odporem, tvoř s lehkostí, jako by sis hrál se světlem, a neočekávej. Urči si, kým chceš teď být = kým vnitřně již jsi. Vzpomeň si na dávné sny. Na své talenty a přirozené směřování. A v srdci se tím staň. Prohlas, že tím jsi. Všimni si, co s Tebou udělají Tvé emoce, když toto prohlásíš. Jak zareagují Tvé oči a tělo, když toto proneseš před zrcadlem. Spoj se s vnitřní pravdou. Nelpi však na představách, jak a kdy má vše nastat, jen miluj tu tvůrčí práci. Miluj to, že je vůbec možné tvořit. A nepřestávej za to být vděčný. Za to, že můžeš, že víš, jak na to, že jsi pochopil princip. Nelpi, protože se Tvé sny mohou změnit - a když si vytvoříš závislost na nějaké představě, bude muset být naplněna i přesto, že Ty sám již toužíš po něčem jiném. Jako dítě. Jeden den chce být kosmonautem, druhý den lékařem a třetím učitelem. Vždy k tomu má momentální důvod. Nelpi, protože příliš vymezuješ způsob, jak a kdy to či ono má nastat, a tím omezuješ Vesmír, který je daleko bohatší a zná daleko více způsobů "zázračných" řešení než nad jakými by fyzický mozek vůbec napadlo uvažovat. Bůh nelpí na formách, protože ví, že může být kdykoli kýmkoli a čímkoli. A všechny formy miluje stejně. Vymez se na chvilku, ale nikdy nezapomeň, že jsi vymezen právě jen těmi myšlenkami - a jinak ve skutečnosti neomezený, nekonečný a svobodný.

Milovat znamená cítit pravdu v srdci. Hlubokou a klidnou. Vědět a chápat. Rozhodnout se k akci s vědomím si své tvůrčí moci. Čím více energie soustředíš do jedné myšlenky v bezemočnosti, tím větší síla působí a čas k uskutečnění se zkracuje. Ale znovu říkám - neočekávej. Očekávání blokuje příjem energie a vede ji zdlouhavými cestami, objížďkami a přes překážky, které svým očekáváním a stanovením způsobu vyřešení situace či způsobu naplnění cíle, zdržuješ. Pak jsi frustrován z toho, že sny se neplní, přestáváš věřit a místo naplnění cíle přeměníš energie v nenaplněný sen. Zbude Ti jen smutek v srdci a smutné snění, poletování kdesi v oblacích a mechanicky vedený život se zažívání pocitu nesvobody a ne(-)moci. Staneš se oním "realistou" s pohřbením vědomí si toho, že skutečná pozemská realita, je živoucí Vesmírné bytí, prohánějící se v kulisách iluze.

Když zasadíš strom, není hned stromem. Také neočekáváš, že z jadýrka budeš mít do druhého dne rozkvetlou jabloň. Zasadíš semínko do úrodné půdy a sám Vesmír se zaslouží o jeho růst. Začnou působit síly, kterých si nepotřebují lidé být vědomi a nepotřebují zkoumat, jak to dělají. Země, půda, vzduch, elementálové, víly a další a další entity a různé formy energií "neviditelně" pracují na plánu semínka vyrůst. S Tvou myšlenkou je to zrovna tak. O její naplnění se stará spousta a spousta entit a "činovníků energie", o nichž nemáš ani zdání. Dopřej jim pomůcky utvořené z Tvé Lásky a víry, to je pro ně hnací silou, aby proces mohl dojít naplnění a "zviditelnění". Fyzickým mozkem to pochopit nelze a nemusíš se o to ani snažit. Jen dýchej a neřeš. Prostě to nech být. A miluj. Občas si vzpomeň a zalij semínko podpůrnou myšlenkou - s vědomím, že potřebuje čas, aby se vyvinulo v plodnou rostlinu. Buď si vědom, že na každé Tvé myšlence se neustále pracuje. Jednou dozraje a ty sklidíš její plody.

I ono "nechtění" a "chtění" je semínkem. Energetickým semínkem - aby nastalo "nechtění", musíš nejprve mít právě to, co nechceš. Aby nastalo "chtění", musíš nemít, co chceš. Rozumíš? Hraj si se slovy, dokud nepochopíš, jak je to myšleno. Pokud nechceš být nemocný, jsi nemocný, abys zažil stav nechtění, který si přeješ. Pokud chceš mít hodně peněz, musíš být chudý, abys poznal, jaké to je chtít ony peníze. Na co myslíš, to si přeješ, to je impulz pro Vesmír. Energie myšlenky se nikdy neztrácí, nikdy. Jen přeměňuje. Proto se zbav veškerého nechtění a chtění otevři srdci všemu, co zrovna je a co máš. Kým jsi a v co ses vymezil. Pak můžeš začít pracovat na přeměně své reality. Věř a miluj, energie Lásky způsobí, že z každé situace, kterou zažíváš, se k Tobě dostane jen to nejlepší pro Tebe. Je to jednoduché. Strach Ti dá strach, Láska Ti dá Lásku.

Měj trpělivost se semínkem a představuj si, jak vyroste pokaždé, když mu pošleš trošku Lásky. A jak mu škodí stres z toho, že by mělo být dle Tebe lepší, větší, silnější či "makovější". Semínko (rostlinka) je právě tak silné a vzrostlé, jak má být, jak je to nejlepší, aby vývoj mohl dál harmonicky pokračovat. Pozoruj ten vývoj. Raduj se a děkuj za to, že už vykukuje ze země klíček. Že se objevil první list. Že se pomalu vytahuje k nebi a těší se ze života. Pokud přijmeš proces vývoje své nově zaseté myšlenky a vysněné reality a odevzdáš kontrolu nad průběhem jejího uskutečnění Vesmíru, bude sílit jako na Slunci a po vydatné zálivce. Žádné mládě se nenarodí dospělé. I Ty jsi byl dítětem a dovolil sis vývoj, dovolil jsi Vesmíru, aby z embrya vyrostl dospělý člověk. Dovolil jsi to a nechtěl jsi být zrovna jiný, dokud Tě ostatní nezačali srovnávat a určovat, jaký bys měl být, kolik vážit a měřit v těch a těch letech, co umět, a že je v nepořádku, pokud tyto normy nesplňuješ… to jsi vstřebával tak dlouho, dokud sis nezačal myslet, že pokud budeš jiný - dospělejší, chytřejší, starší... budeš "dál" a lepší, než jsi teď. Dokud jsi nepředal energii nejisté definici "až", žil jsi přítomností, byl jsi dokonalý a nic nebyl problém. Ostatní mohli vidět problém, ale ty jsi byl přesně takový, jaký jsi byl, a bylo to v pořádku. I teď jsi dokonalý, jen to nevidíš. Jsi přesně takový, jaký máš být. A tak daleko, jak máš být.

Nedívej se pohledem člověka, podívej se pohledem Vesmíru - vývoj je právě takový, jakým energiím je otevřen ten, kdo se vyvíjí. Člověk rád mluvívá do "božské práce", pak je nešťasten, že není nikdy podle něho. Pak nevidí, že vždy je podle něho. Proto si buď jen vědom, co chceš uskutečnit (rozuměj - co uskutečňuješ) a nech vlastní energie pracovat na tomto plánu. V tom je celé kouzlo tvůrčí práce. Tvé dílo nikdy nikdo nemůže narušit, pokud mu to sám nedovolíš přijetím jeho energií za své - přijetím jeho názoru, pochybností, kritiky a soudů o Tvém plánu. Zkus se usmát. Člověk, který soudí plány a životy druhých, svou tvůrčí sílu nepochopil a neumí ji využít k vlastnímu růstu. Není zlý, jen tápe. Tak se pídí, jak na to. A v plánech ostatních hledá marně svůj plán. Své techniky, jak dosáhnout a nedosáhnou toho, o čem si vlastně není ani jistý, zda chce. Usměj se na něj, neodsuzuj, miluj z pozice vědomí, že i on jednou procitne - že i toto je součástí vývoje. A jdi si dál za svým. S trpělivostí, Láskou a otevřením se všemu, co přijde a s vděkem za to, co už teď máš. Dovol si být připraven, a Tvé sny se naplní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lex Lex | Web | 21. listopadu 2014 v 21:53 | Reagovat

Hezky napsáno. Každý se omezuje tím, co podle rozumu může a tím, co ne. Podle mě je to chyba! Snít bez omezení, s láskou v srdci plnit "nereálné" sny nejen sobě, ale i ostatním, to je podle mě to, co by měl zkusit každý :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama