Březen 2013

Děkuji!

26. března 2013 v 13:30 | Mil |  Povídky a úvahy
Děkuji!
za vzduch co denně dýchám
a téměř o tom nevím
dar úsměvu a radosti

za vodu i bochníky chleba
mateřský cit
i lásku svých dětí
které mohu denně objímat

za přátele a jejich lásku
i podanou ruku

za prostou radost
z přítomného okamžiku
lásku i slova miluji tě

za to že jsem člověkem
na této nádherné planetě Zemi.

Děkuji!


prosba o pomoc

3. března 2013 v 22:39 | Lucka
Prosba o pomoc

Milí čtenáři těchto stránek, dobré duše!

Dnes jsem na e-mail dostala od humanistického centra Dialog dopis, v němž jeho pracovníci žádají o pomoc při finanční podpoře kvalitní školy, kterou se jim podařilo vybudovat v jedné z chudobou nejpostiženější částí Afriky. Jak je patrno z jejich informací, je hodně úspěšná a přínosná. Tímto jsem si dovolila se s vámi o dopis podělit, pokud byste měli zájem a možnost malým nadějným Afričánkům pomoci v jejich rozvoji a svou kapkou dobré energie přispět zase trošku ku smazání té obrovské nevyrovnanosti, která díky peněžnímu systému na světě vznikla. Budete-li se chtít podělit i o názor zde, budu jen ráda. Jen upozorňuji, že já nikterak pomoc nezajišťuji, jen jsem jedním z drobných přispěvatelů a doufačů, že vše dobře dopadne. Pokud byste tedy jakkoli chtěli pomoci, obraťte se prosím přímo na některý z kontaktů centra Dialog. Děkuji - a kéž se vám vaše dobré skutky vrátí alespoň stonásobně.

S Láskou Lucka

Citovaný dopis ze dne 28. 2. 2013:


"Kampaň na záchranu školy Mahátma Gándhí v Conakry

Drazí adoptivní rodiče a přátelé,

Chtěli bychom vás touto cestou požádat o pomoc při kampani na podporu školy Mahátma Gándhí v Conakry, kterou navštěvuje řada dětí z Projektu pomoci na dálku. Tato škola se ocitla ve velmi složité situaci a musí se kvůli změně majitele budovy přestěhovat (více na http://www.centrumdialog.cz/clanek/kampan-na-zachranu-skoly-mahatma-gandhi-v-conakry-guinea).


Je dobré zde také připomenout, že je tato škola jednou z našich nejlepších škol. Její žáci se trvale umisťují na předních místech regionálních hodnocení a vyhrávají meziškolní soutěže.


V současné době se proto snažíme vybrat co nejvíce prostředků na to, aby děti z této školy mohly nadále bezproblémově pokračovat ve školní docházce, a aby je tento přechod nijak neohrozil.

Náš kolega Jakub Avramov za tímto účelem připravil kampaň v anglickém jazyce na stránkách Indiegogo: http://www.indiegogo.com/projects/321368. Přispět je ale možné nejen přes Indiegogo, ale také skrze bankovní účet: 51-168 765 02 57/0100 KB Praha 5 - Smíchov. Variabilní symbol sbírky pro školu Mahátma Gándího je 30036, konst. s. 558.

Chceme vás tímto moc poprosit o rozeslání této výzvy všem vašim známým a kamarádům ve vašem okolí či kdekoli ve světě s žádostí o třeba i jen malý příspěvek. Samozřejmě budeme moc rádi, pokud se rozhodnete přispět i osobně.

Jde o časově omezenou kampaň, zbývá nám už jen 52 dní, proto se pokusme udělat maximum. Posílejme, sdílejme, komentujme :)

Mockrát děkujeme za jakoukoli pomoc a podporu!S přátelským pozdravem a přáním krásného dne,Celý tým Centra DialogCentrum Dialog
Sokolská 1802/32 (Vchod z Tyršovy ul. 1)
120 00 Praha 2
www.centrumdialog.cz