Lektvar podzimního (zimního) zdraví, pro dnešek z bezových kuliček

9. října 2012 v 8:30 | Lucka |  Čarodějné lektvary a kouzla Přírody
Lektvar podzimního (zimního) zdraví, pro dnešek z bezových kuliček
Tak nám brzy začnou plískanice, možná i bolístky v krku a rýmička. O duševních původech nemocí se teď zabývat nebudu, ta tu je tu jiná rubrika. Z fyzického hlediska doporučuji kromě vizualizací sluníčka za zavřenými víčky (či horského slunka doma) požívat bezinkový sirup - a nejlépe podomácku vyrobený.
Připravila jsem pro sebe a své blízké kouzelný nápoj z bezových plodů - stále ještě je čas vyrazit do Přírody na bezinky, na ty černé kuličky co tak chutnají ptáčkům (zda-li nám jich tedy pár zanechali). Většina lidí si myslí, že čarovat neumí, ale přitom to umí každý z nás, pokud chce. Stačí na to myšlenka. Výroba sirupu nezačíná u sporáku, ale už u samotného keře. Přistoupím k němu a poděkuji mu a Matičce Zemi za dary, které mi dává. Požádám keř, aby předal své nejlepší léčivé energie do plodů a ujistím ho, že je použiji pro pomoc lidem. Napojím se na energie keře (stačí vyslat vděčnost a přistupovat s pokorou k jeho darům) a pak mu za každý plod děkuji a říkám, že ho miluji. Předám tím ohromné množství Lásky do samotného procesu výroby, keře a do Přírody samotné. Před odchodem domů ještě jednou poděkuji. Sběr je nejvhodnější provádět co nejblíže Tvému bydlišti. Rostlina totiž vyrostla v podobném prostředí, v jakém se nacházíš i Ty, tudíž s Tebou bude dobře rezonovat (např. jsi ve smogovém prostředí a tato rostlina bude mít v sobě vypěstovanou přirozenou ochranu proti tomuto - a tuto ochranu Ti pak snáze předá, než tak, která je z panenské přírody hor, která má zase účinky trošku jiné a nemuseli byste si spolu "sednout").
Doma očistím plody pod tekoucí vodou, kterou požádám o odstranění všeho negativního, co se do kuliček nachytalo z venčí. Poprosím "nahoru" - anděly, Boha... aby se výroba kouzelného nápoje zdařila. Po celou dobu výroby mám radost z toho, že dělám smysluplnou činnost a vím, že se dílo podaří. Oberu kuličky od řapíků, vložím do hrnce a rozmačkávám je, co nejvíce to jde. Pak přiliji vodu - přibližně na 1 kg kuliček 0,5-1 l vody, ale klidně i více. Voda poté bude do červeno černa, bez prohlédnutí na dno hrnce, to by byl sirup příliš slabý. Vodě poděkuji, odstraním z ní negativní energie, které se do vody dostaly (potrubím...) a požádám, aby učinila tento sirup kouzelným. Dám vodičce najevo svou vděčnost a Lásku. Rozmačkané kuličky nechám přejít varem a pak do druhého dne vyluhovat. Poté přecedím přes plátno (filtr...) a čistou šťávu dám opět vařit. Přisypu cukr - čím chceš sladší, tím více cukru, samozřejmě, obecně tak na litr šťávy 0,75-1 kg cukru, prostě podle chuti. Vezmu jeden citrón (jako konzervant) a s díky za jeho šťávu vymačkám do sirupu. Celou dobu míchám a děkuji za zachování, všech léčivých energií. Vařím asi tak 15 minut - pozor, může vzkypět a vypravit se na průzkum sporáku, raději na mírném ohni nechat pomalu probublávat. Sirup zhoustne podle toho, jak dlouho ho necháš vařit a kolik je v něm cukru.
Ještě horké naliji do lahve - do čistě vymyté lahve, ne kovové, klidně skleněné i plastové. Popíšu sklenici a uložím do lednice (nečekám, až vystydne).
A máš kouzelný nápoj. Každé ráno lžička u snídaně v zimním období a chřipka ani nepřijde. Pozor, sirup je vynikající - a když to s ním přeženeš, má projímavé účinky, protože jeho silné energie mají touhu Tě pročistit. Ze sirupu je samozřejmě možno připravovat i šťávy s ředěním vodou dle chuti, polít zmrzlinový pohár či přidat do čaje jako horký nápoj. Když pak nezapomeneš ještě sirupu poděkovat za jeho účinky, můžeš se nést na vlně sdílení Lásky s Matičkou Přírodou a poznat její sílu. Vhodné (výhodnější, než superzázračné barevné tobolky z lékárny...) i pro děti. Dobrou chuť.
Poznámka - nedrancuj prosím Přírodu nadměrným sběrem čehokoli. Na každé rostlině by mělo zůstat něco pro další sběrače, případně pro zvířátka a pro rozmnožování rostlinky samotné. Nikdo nechce zahynout stářím bez potomstva, tak na to, prosím, pamatuj. Na Zemi je hojnost darů pro všechny, když se o ně se všemi podělíme...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama