Jde Láska a politika dohromady?

23. října 2012 v 18:52 | Lucka |  Povídky a úvahyDle mého názoru by to mělo být totéž... Ještě před týdnem by mě nenapadlo, že se jakkoli budu "míchat" do politiky. Vždycky šlo vše toto kolem mě obloukem s tím, že co se "tam" děje, není má věc - a cokoli udělám, stejně nezměním zaběhnutý systém. Hloupé myšlení a vzdávání se osobní zodpovědnosti...
Právě před týdnem mě ale udivila kampaň na podporu prof. Vladimíra Franze do funkce prezidenta ČR. Viděla jsem - ne, to není to správné slovo - ale cítila velkou zapálenost mladých lidí, kteří sháněli podpisy pro svého "koně", kterého si sami zvolili do svého čela. A on souhlasil. Tak si představuji pravou volbu, ne že se někdo prohlásí něčím, a druzí mu stojí za zády a je z nich cítit podřízenost - a promiň mi to slovo - vlezdoprdelkovství. Ta energie byla tak silná, že mě donutila poohlédnout se po profilu tohoto člověka na různých internetových stránkách. Ovál mě vítr změny, toho příjemně (ne)známého, co možná nazýváme "Nový svět". Už delší dobu se řídím svou intuicí - a vím, že ani v tomto případě mě nezklame, protože zmiňovaná energie je energie toho, co tento národ potřebuje k vývoji ke štěstí. Nechci dělat agitku, ačkoli, vlastně ji dělám. Ale mluvím jen za sebe, když říkám, že cítím, že "to je on" - a ptám se - "cítíš to taky tak?" Zajímal by mě Tvůj názor. Možná neuspěje v kampani na prezidenta, nevím, nejsem prorok. Ale tuším, že tenhle člověk má co světu říci - a my mu k tomu můžeme dát prostředky, zatím tedy podpis na petici, aby se o křeslo mohl ucházet a trošku rozvířit tu zatuchající vodu českého politického rybníčku. Jen ať hezky je vidět i s tím bahnem na dně... V tomto světě je mnoho potenciálu a spousta otevřených možností, spousta cest. Údajně by mohla regenerace planety do štěstí a Lásky trvat dvě generace. Může to být ale i kratší dobu, stejně tak i dobu ještě o fous delší, neboť čas je jen vyjádřením tvůrčí přítomnosti... Každý krůček jednotlivce je obrovským skokem skupiny, mé vnitřní nastavení hovoří o tom, že náš vysněný svět se může s prof. Franzem v čele tohoto státu přiblížit vysněné metě - tolerance, míru, Lásce.
Co o něm vím? Osobně nic. Ale o kom víme co osobě z těch, co volíme... Podívám se mu do očí a vím, že mluví pravdu, a je v něm to "cosi", co je třeba. Umí si ze sebe udělat legraci, miluje Přírodu - a co možná nevyjádřil slovy, ale jde to z něj - miluje lidi. A lidé to ví.
Je barevný? No a co. Mnozí své skutečné "barvy" skrývají uvnitř sebe a "vybarví" se až po volbách. Takže je to na nás. Sama jsem zvědavá, jestli lidé jsou skutečně schopni přenést se přes "povrch" a podívat se "hloubš", do duše. Můžeš samozřejmě podepisovat petici, ale nemusíš. Můžeš mít i opačný názor na tohle všechno. Každého volba. Každého svět bude takový, jaké bude jeho rozhodnutí (v čemkoli). Já jasno mám a jdu konat.

Více info (a případně i petice) zde: http://vladimirfranz.cz/ (pozor, podpisy se sbírají do konce října 2012!)

Děkuji za přečtení a krásný den!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama