Jak jsem se zkoušela uzemnit

27. října 2012 v 8:30 | Mil |  Příběhy z našich životůPořád ze všech stran ke mně přichází mnoho informací. Které jako by se neustále opakovaly, třeba řečeny jinými slovy, ale v podstatě podobně.

Jednou ze stále se opakujících informací je potřeba uzemnit sebe sama. Ano, asi na tom něco bude, říkám si. Jinak by se tato informace tak často neopakovala. Proto jsem se rozhodla tohle uzemnění vyzkoušet.

Představte si meditaci, že jste strom a vrůstáte do země. No, já to zkusila, a lidi řeknu, vám nějak mi tahle představa nenadchla, nemohla jsem. Přitom stromy miluji a obdivuji jejich trpělivost a vyrovnanost a spoustu pozitivní energie, kterou nás zaplavují dennodenně.

A tehdy jsem zavolala na pomoc svou intuici.
Začala s představou toho, co já miluji nejvíce z přírody, louky, stromy a vysokou trávu. Spousty barevných kytek a nádhernou vůni. Tančila jsem bosá na louce a cítila se součástí téhle opojné nádhery. Jako jeden celek příroda a já. Nakonec se mi zatočila hlava z toho všeho. Upadla do trávy a pomalu cítila to splynutí se vším a bylo to opravdu nádherné. Nahoře azurově modrá obloha s bílými mráčky, které oslňovalo slunce, až mi oči přecházely, na louce plné heřmánku zvonečků a kopretin, slyšela jsem cvrkající muziku a šumění nedalekého lesa...

Věděla jsem, ano, to je ono, tohle je mé uzemnění, tohle je má cesta jak toho dosáhnu... Nemusím přeci dělat to, co radí většina lidí, protože tak to vyhovuje jim a je to pro ně vhodné, mně prostě vyhovuje tahle představa.

Jindy jsem šla ze školy se synem, a najednou si povšimla toho nádherně poletujícího listí, okamžitě jsem byla bosá na své louce, ale tentokrát byla podzimně laděná, plná barevných lístků, tak příjemně se v nic brouzdalo, příjemně šustily pod mýma bosýma nohama. Byla to jen krátká chvíle, ale stála mi zato.
Ráda se do této své meditace vracím, ač s různými obměnami. Ono, když prší , jsem tam zas celá mokrá a je to prostě kouzlo mé fantazie...

A co vy??
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 FelixN FelixN | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 12:32 | Reagovat

Velmi zajímavý blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama