Multidimenzionalita a jak ji chápat

28. září 2012 v 8:30 | Lucka |  Pravda, láska a selský rozum

Multidimenizonalita a jak ji chápatRáda bych přiblížila několika řádky můj pohled na multidimenzionalitu (bytí ve více rozměrech - v různých časoprostorech současně) a jak ji využívat v procesu tvoření současného světa. Možná se nám zdá tento nynější svět, stále ještě trojdimenzionální, ohromně svazující. A to zvláště lidem, kteří už jsou "napřed" ve své tvořivosti a mají nutkání se stále posouvat dále a dále, mít schopnosti, na které mají právo, lidé "probuzení" a neomezovaní vlastním myšlením že "něco nejde", ale s vědomím si toho, že "jde naprosto vše" (jen iluzorně omezováni právě "hmotou), což je velká Boží Pravda. Stejně jako to, že lidské tělo je nekonečné. Nekonečná energie, prolínající se se vším ostatním stvořením a celým Vesmírem (o energiích více v článku Iluze hmoty, zveřejněném zde:http://energielasky.blog.cz/1209/iluze-hmoty)

Jednoduše řečeno, "starým" mozkem (myšleno tou částí, kterou využíváme, což je několik málo procent...) toto chápat nelze. To, o čem zde budu psát, není na základně mých matematických či fyzikálních znalostí, těch, se přiznám, mám minimum. Ke všemu se snažím přistupovat intuitivně a s rozšířením vnímáním "vše může být pravda" s postupným vylučováním nelogičností, jdoucí proti základním principům fungování Vesmíru. Jak už nám bylo několikrát naznačeno - a stále je - obzvláště v této době - je nutno přesunout své myšlení z mozku do srdce. Mozek není schopen pojmout informaci, kterou nazýváme "nekonečno", je to pro něj příliš obrovské a nepředstavitelné, abstraktní (což pro zvláště levou hemisféru je katastrofa :-) ). Stejně tak mozek rád "škatulkuje", určuje hranice. Co bylo včera, bylo včera, nemůže to být dnes - zároveň...
Pro srdce je nekonečnost přirozeností, protože srdce je sídlem Lásky. Když se zamilujeme, a je jedno, jestli do partnera, zvířete či třeba do nějaké činnosti, okouzlí nás pocit, že jsme schopni skutečně všeho - pro tu danou osobu, bytost či činnost. Srdce nekonečnost chápe, ba co víc, je to jeho přirozenost, pro něj neexistují hranice, kam až by mělo svou Lásku poslat, a kde je ta mez, za kterou nesmí. Když nás něco baví, nehlídáme čas, necháme se tím unášet, prostoupíme tím zcela svým emocionálním tělem a "jsem tím". Ty pocity jistě znáš - když se zadíváš na zajímavý pořad, začteš do knihy, když se vrhneš do Tvé oblíbené činnosti, když jsi v objetí se svým partnerem... ta chvíle je nekonečná, v ten moment je jen a jen toto "realitou", jsme "jinde" a je nám tam krásně, v tu chvíli neexistuje vůbec nic jiného. A to až do té doby, než nás "něco" do té "životní reality" vrátí. Toto cestování mezi různými stavy vědomí je cestování v našem multidimenzionálním těle.

Minulost, přítomnost a budoucnost...
Pro mozek existuje minulost i budoucnost se svou škatulkovací přirozeností. Když jsme však nekoneční v časoprostoru a vše existuje současně, jak toto přijmout, pochopit a zpracovat? Nejlépe na příkladu, kde se přeci jen dopustím stanovení hranic pro alespoň trošku názornou ukázku. Přestav si, že své tělo a jeho součásti - ruce, prsty, nohy, vlasy, oči... Následně sebe jako jednu jedinou součást toho těla, např. jsi ukazováčkem pravé ruky .-). Tento ukazováček má vlastí vědomí, tedy ví, co právě dělá, jaká je jeho funkce. Jsi prst jako součást svého velkého těla. Stejně ale je součást Tvého těla třeba oko.
Toto je vědomí si prostorové reality - jsi zároveň vším, co je. Tvé tělo ve skutečnosti je neomezené a nikde nekončíš, proto se můžeš v tomto těle - v jednotlivých částí těla - pohybovat, kam jen budeš chtít - jen přesouváním svého vědomí z "prstu do oka". Na tomto principu funguje (ano, funguje) teleportace. Když si uvědomíš, že Tvá energie dosahuje od toho místa, kde jsi právě teď, až na druhý konec světa, třeba někam do Austrálie, stačí tam přesunout své vědomí a "zfyzičnit" se právě v toto části Země. Netvrdím, že to jde samo. Tvrdím, že je to možné, ač ve velmi husté 3D realitě funkční jen opravdovým mistrům, který o tomto nemají sebemenších pochyb. Proč je to těžké? Opět je tu náš škatulkovací mozek - či spíše tedy jen těch 5-10% (a to si ještě fandím), které umíme využívat. Když myslíme na oko, těžko víme, co dělá pata - a když se začneme soustředit na patu, vypadne nám ze hry zub :-). Naše nekonečnost tkví v tom, že si uvědomujeme vše najednou v aktuální přítomnosti. Je to nový náhled na sebe, který možná dneska zní jako sci-fi, ale zítra... však jsme četli Verneovky :-).
S časem už je to poněkud náročnější osvětlit, ale systém je stejný. Právě teď jsi třeba otrokem kdesi na plantážích jižní Ameriky v 18. století, stejně tak šlechtičnou na zámku v století 14. a můžeš být i špičkovým atletem 20. století. Mezitím jsou "odpočinky Doma", tedy "nebytí", odchod smrtí a příchod narozením. Jenže Tvé vědomí je přesunuto do osoby, jíž jsi dnes - tedy sedíš právě u počítače a čteš tyto řádky. Pokud si budeš chtít vybavit kterýkoli ze svých minulých životů, máš tu možnost, technik je jistě spousta - hluboké meditace, spánek, regresní terapie a další. Je to vlastně o tom, že na chvilku "vypneš" toto tělo, myšlení a přesuneš ho do reality "kdysi". Stejné je to samozřejmě s budoucností. Vidíme jen to, co právě probíhá a co už bylo "předtočeno" - připraveno jako realita k použití. Jak bychom pak mohli vidět budoucnost (nebo ti, kdož toto dovedou), kdyby "nebyla", kdyby neexistovala v přítomnosti? Vše je relativní a my kdykoli můžeme "cestovat" do kterékoli ze svých "přítomností" - přesunout vědomí, kam chceme - a tyto prožitky si užívat na vlastní kůži, čerpat z nich moudrost a zkušenosti zase pro příští reality. Samozřejmě, že to není jen záležitost pozemská, ale Vesmírná. Tvá realita může být na mnoha planetách a hvězdách...Opět je to jen cestováním ve vědomí Tvé nekonečné bytosti.

Naše realita se stává multidimenzionální, respketive už taková je, jen my, vnímající mozkem, toto nejsme schopni přijmout za své a tvořit tak zázraky, na které máme právo. Nyní nastává doba, kdy se na toto budeme znovu rozpomínat. I Ty jsi multidimenzionální bytostí - a to právě nyní. Jen jsi omezen trojrozměrnou realitou, ve které se pohybuješ, která je ale už pro Tvou novou osobnost, žijící ve světě Lásky, jen iluzorní. Když dokážeš zapojit své srdce a přesunout se do reality vyšší dimenze, budeš schopen nekonečných zázraků. Budeš schopen telekineze a teleportace, budeš napojen na intuici a spojovat se se svou moudrostí, kterou jsi kdy nasbíral v minulosti. Stejně jako se můžeš napojit na vědění ostatních, protože nic není oddělené, všichni jsme propojeni v jedno jediné ohromné tělo - Boha, ale o tom zase někdy příště. Palivem na cestu je Tvá bezmezná víra, že toto všechno lze, a Láska a pokora k sobě samému ve staré i nové realitě.

Tohle je mé vnímání multidimenzionality. Samozřejmě můžeš mít jiný náhled, názor, zkušenost. Budu moc ráda, když se o to se mnou a ostatními čtenáři podělíš.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mil Mil | Web | 28. září 2012 v 8:52 | Reagovat

Luci pro mně je to hodně zajímavé, budu muset nad tím podumat asi. Nejvíc mě zaujalo to o těch zkušenostech z minulých životů...
Jako dítě jsem měla pocit že jsem byla hodně zlá nafoukaná a rozmazlená proinceznička kdysi a jsem tu pro to abych se napravila.... :-)

2 Lucka Lucka | E-mail | Web | 28. září 2012 v 22:52 | Reagovat

Mil, moc děkuji za komentář zde :-). Ano, srdíčko se umí ozvat. Pokud Tě to táhne ke zkoumání minulosti, pravděpodobně chceš zde něco vyřešit třeba k prožívání "lepší" přítomnosti.
Děti si mnohem snáze vybavují své minulé životy, protože k nim mají prostě ještě blíže, než se zcela ponoří do života současného a zapomenou. Navíc povětšinou nejsou v těchto "fantasiích" podporovány, pro jejich okolí jsou to "jen pohádky", což je samozřejmě omíláno tak dlouho, až tomu uvěří i samo dítě a vezme to jako fakt. Než si třeba časem nastoupí svou vlastní cestu poznání a vrátí se zpět k těmto prožitkům. Třeba Tvůj minulý život skutečně byl takový, jak píšeš - a možná je i Tvůj cíl zde v tomto životě ta "náprava". Tedy pochopení sebe, odpuštění si a tak dál. Stojí za to ponořit se do sebe a dál takhle zkoumat, většinou se objeví zajímavé poklady, poklady lidské duše jsou nad všechny kopy zlata světa. Přeji příjemný průzkum :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama